nadchodzące turnieje

« »

« III Turniej Scrabble na Wielkiej Wyspie „Marcowe harce na planszy” »

kobrem, 2015-03-20 09:19:38

Nagrodzeni w III Marcowych harcach na planszy 13 marca 2015, o godz. 9.00, rozpoczęły się trzecie marcowe harcowanie na planszy. Do auli Liceum Ogólnokształcącego nr XI we Wrocławiu przybyło 32 zawodników: sześciu z Gimnazjum 12, dziesięciu z Gimnazjum 13, sześciu z Gimnazjum 20 oraz dziesięciu z LO XI.

Sędzią turnieju był Grzegorz Wiączkowski - wrocławski scrabblista, zdobywca wielu trofeów oraz sędzia turniejów skrablowych. Na nasze zawody przybyli z pomocą: Krzysztof Obremski (klubowy mistrz Polski z 2011 roku, zdobywca pucharu Polski w 2009 oraz w 2013 roku, oraz wielu innych nagród w turniejach ogólnopolskich), Michał Szymkowski oraz Karolina Łukaszewicz.

Po spokojnym początku, w miarę upływu czasu, emocje zaczęły rosnąć. Uczniowie analizowali rozegrane partie, prześcigali się w wykonaniu „najdroższego” ruchu. Niektórym nie dopisywało szczęście i, mimo zdobycia większej liczby małych punktów niż zwycięzca, zajęli dalsze miejsca. Rozegrano trzy partie. Do trzeciej partii, decydującej o klasyfikacji, ośmiu zawodników przystąpiło z kompletem dwóch punktów. Każdy z nich mógł stanąć na najwyższym podium. Trzecia partia była ekscytująca, zwłaszcza na pierwszym stole. Wydawało się, że zwycięży prowadząca po dwóch rundach zawodniczka. Niestety końcówka partii należała do przeciwnika. Podobnie było na drugim stole. Nastąpiła przetasowanie tabeli.

Zwyciężył Sebastian Sobecki (LO XI – kl. 3 SW). Drugie miejsce zajął Mateusz Janas (LO XI – kl. 2B), a na trzecim miejscu uplasował się Jan Merwiński (G 13). Zwycięzca otrzymał puchar ufundowany przez Dyrektora LO XI, a cała trójka – zestawy SCRABBLE ufundowane przez POLSKĄ FEDERACJĘ SCRABBLE oraz dyplomy.

„13” okazała się pechowa dla zawodnika, który po drugiej rundzie był na trzecim miejscu, a w konsekwencji uplasował się na 13-tym. Otrzymał słodką nagrodę pocieszenia. „Najdroższym ruchem” zachwyciła nas Joanna Stachowicz. Było to słowo „zachwyć” za 88 pkt. Otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową SCRABBLE SPEED. Nagrodzono również dwie inne osoby. Każda z nich ułożyła słowa za 73 pkt. Były to: UMYWALI oraz CHITYNO.

Wszystkie pozostali osoby uczestnicy turnieju otrzymali nagrody pocieszenia. Organizatorzy składają podziękowania Polskiej Federacji Scrabble, portalowi www.zagraj.pl za ufundowanie nagród oraz Wrocławskiemu Klubowi Scrabble „Siódemka” za wszelką pomoc przy organizacji zawodów.