zaloguj się

nadchodzące turnieje

« »

« IV Mistrzostwa Górek Bystrzyckich »

Małgorzata Szczygieł, 2012-01-10 12:26:08

Szalone scrabble

Wrocławski Klub Scrabble „Siódemka” uroczyście powitał rok urodzinowym turniejem w Wójtowicach. Spiritus movens tego wydarzenia było oczywiście dobro wszelakie naszego klubu, czyli Ryś Korpalski.
Okrągła, dziesiąta rocznica zobowiązuje. Przygotowano mnóstwo atrakcji, pogoda dopisała, przyjechali zawodnicy z bliska i z daleka, humory przywieźli przednie – nie mogło się nie udać. Już w czwartek odbył się turniej Szalone Scrabble. Najbardziej odpornym na szaleństwa okazał się Andrzej Rechowicz z Katowic – czy w tym szaleństwie była metoda – miało okazać się dnia następnego.

Początek roku to dobry moment na nowe wyzwania – takiego właśnie podjął się Adam Janicki z Łodzi i jako przyszły arbiter terminując dzielnie podczas sędziowania wspomógł wydatnie Grzesia Wiączkowskiego.

Pierwszy dzień turniejowych zmagań należał bezsprzecznie do Marioli Osajdy-Matczak z Milanówka, która wygrała 7 z 8 zaplanowanych na piątek partii. Zaraz za nią uplasowali się faworyci z Krakowa Justyna i Kamil Górkowie. Warto tu wspomnieć, że faworyci z racji zasiedzenia na wójtowickich podiach, a nie tylko z powodu wysokiego rankingu. Wieczorem wszyscy wyśmienicie bawili się podczas konkursów i zabaw przygotowanych przez Bogusia Szyszkę. Były to m.in.:
– klasówka po siedmiokroć trudna, choć dla niektórych po dziesięciokroć łatwa,
– losowanie blanków, które ujawniło mistrzowski talent organizatora Rysia Korpalskiego,
– belgijka Wójtowice Festiwal Przykładam Ucho i Gram.
Klasyfikację łączną wygrała drużyna Finlandii, którą tworzyły małżeństwa Matczaków i Sołdanów oraz Jakub Zaryński jako kapitan.

Dzień drugi najwcześniej rozpoczęli narciarze – niestety nie wszyscy widzieli jak sobie świetnie radzą, bo wyjechali uprawić biały sport poza obręb planszy. Winterpol przy pomocy naszej sympatyczki Anny Fertig zapewnił nam narciarskie atrakcje w Zieleńcu.

Tytuł najlepszego narciarza zdobył Grześ Wiączkowski. Kilkuosobowa grupa piechurów z miejscowym przewodnikiem odwiedziła Strażnika Wieczności, a Sławek Wolski, który najszybciej doszedł, otrzymał później w nagrodę Kamasutrę. Po obiedzie odbyły się rundy 9-14, które praktycznie wyłoniły podium. Tajemniczy zawodnik Bye dzięki namowom Strażnika Wieczności zaczął rozwiązywać klasówkę z dnia poprzedniego i do dziś podobno nie skończył.

Kolejny wieczór przyniósł długo oczekiwaną imprezę urodzinową. Był szampan, toasty podziękowania i wspomnienia. Jeśli urodziny to i wspaniały tort – zasługa Państwa Mazurków. Biesiada trwała do rana, było karaoke i tańce hulańce. Kto nie był, ten niech żałuje i za rok termin rezerwuje.

2-3 godziny po zabawach uczestnicy wójtowickich igraszek rozpoczęli trzeci dzień turnieju. 5 ostatnich rund nie zaskoczyło i zapewniło podium Kamilowi Górce, Justynie Górce oraz Dawidowi Pikulowi. Honor WKS obronił dzielnie Dominik Piasecki na czwartym miejscu w klasyfikacji końcowej.

Warto wspomnieć o wspaniałych nagrodach ufundowanych przez firmy: „Corundum”, „OWA–Dekor”, Bronisława Paradę oraz Wydawnictwo Logi–Mix. Żaden z zawodników obecnych na ceremonii zamknięcia nie wyjechał z pustymi rękoma. Dodatkowe wyróżnienia otrzymały scrabblistki: najlepsza (Justyna Górka) oraz najsympatyczniejsza (Małgosia Szczygieł). Warto w tym miejscu dodać, że w wójtowickim turnieju niemal połowę uczestników stanowiły panie. Parytety wkraczają do scrabbli. ;)

Niespodziewaną niespodzianką było ufundowanie przez Ośrodek „Pod Dębem”, który gościł scrabblistów, nagrody dla zwycięzcy. Kamil Górka otrzymał zaproszenie dla dwóch osób na Sylwestra 2012/2013. Szczęśliwy posiadacz zaproszenia zapytany spontanicznie z tłumu, co będzie robił w Sylwestra, odpowiedział z charakterystyczną chrypką:
— BEDE GRAŁ W GRE!…

Serdecznie dziękujemy Rysiowi Korpalskiemu za wspaniałą organizację, Bogusiowi Szyszce za drugi plan, Ziemkowi Paździe, Sławkowi Wolskiemu i Dominikowi Piaseckiemu za trzeci plan i życzymy udanego roku scrabblowego 2012.

Dodaj swój komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

Komentując możesz używać składni Markdown.

Get Adobe Flash player

nasza strona na facebooku
galerie
tajskie kości ;)
tajskie kości

wersja „nie wszystko Wam wolno, robaczki”, powstała w styczniu 2014 © bodo